Sponsor

banner image

recent posts

Vandens valymas nuo geležies

Akivaizdus faktas: vanduo yra gyvybės šaltinis. Jei be maisto žmogus gali gyventi ilgiau nei savaitę, tai be jo – vos kelias dienas. Štai kodėl taip svarbu kasdien gerti pakankamai skysčių. Kokybiškas vanduo ne tik palaiko normalią visų gyvybinių procesų tekėjimą organizme, bet ir padeda išvalyti mūsų organizmą nuo toksinų ir toksinų. 

Toks skystis neturėtų turėti pašalinio skonio ir kvapo, drumstumo. Deja, net ir natūralių šaltinių vanduo ne visada yra pakankamai kokybiškas. Vienuose regionuose tai lemia pramoninė tarša, kituose – vietovės gamtinės ypatybės.

Vienas iš labiausiai paplitusių geriamojo vandens teršalų yra geležis. Jis gali būti tiek skystyje, tiek iš vandens tiekimo, ir iš artezinių šulinių. Mūsų įmonė siūlo modernius vandens valymo iš geležies sprendimus. Pribus.lt vandens filtrai iš mūsų katalogo užtikrins kokybišką vandens paruošimą gerti, pašalindami iš jo kenksmingus nešvarumus.

Kokį pavojų kelia didelis geležies kiekis vandenyje

Vanduo, kuriame yra daug geležies, turi būdingą metalo skonį. Nemalonu tokį skystį vartoti be išankstinio išvalymo, o svarbiausia – kenkia sveikatai. Patekę į organizmą, geležies jonai pamažu išstumia varį, o tai lemia pastarojo trūkumą. Taigi:

- susilpnėja imunitetas;

- yra virškinimo problemų;

- sutrinka skydliaukės ir visos endokrininės sistemos veikla.

Geriamojo vandens nugeležinimas padės išvengti sveikatos pablogėjimo, kurį sukelia padidėjusi šio elemento koncentracija.

Kokia geležis yra vandenyje

Vandenyje iš natūralių šaltinių geležies gali būti tokia forma:

- dvivalentės - tirpios Fe2+ druskos;

- trivalentės - netirpios Fe3+ druskos;

- bakterinė – išskiriama tam tikrų rūšių bakterijų;

- koloidinės (organinės) - tirpios geležies turinčios biologinės kilmės medžiagos (vadinamieji humatai).

Vandens iš geležies valymo metodai priklauso nuo jo formos.

Kaip išvalomas vanduo?

Valymo metodo pasirinkimas priklauso nuo užteršimo tipo.

- dvivalentis tirpus. Vandens valymas iš geležies šioje formoje atliekamas dviem etapais. Pirmajame etape tirpūs Fe2+ jonai oksiduojami iki trivalentės netirpios būsenos. Šiems tikslams naudojami jonų mainai, chloravimas ir vandens aeravimas. Antrasis nugeležinimo etapas susideda iš ankstesniame etape gautų nuosėdų filtravimo (mechaninio pašalinimo).

- Koloidinis. Esant šios formos elementui, vandens valymo iš geležies metodas yra panašus į ankstesnę versiją. Geležies šalinimas atliekamas dviem etapais: pirmiausia gaunamos netirpios nuosėdos (dažniausiai taikant ozonavimą), tada jos pašalinamos iš vandens filtruojant arba nusodinant.

- Netirpus trivalentė. Tokią geležį iš geriamojo vandens galima pašalinti vienu žingsniu. Valymui, filtravimui (įprastam arba ultra-) praktikuojamas skysčių nusodinimas.

- Bakterinė. Į vandenį dedama oksiduojančių reagentų (kalio permanganato, ozono ir kt.), kurie naikina bakterijų lukštus. Vėlesniuose vandens nugeležinimo etapuose atliekamas šiurkštus ir smulkus filtravimas.

Pabaigai

Apskritai sunkiausias yra vandens valymas iš geležies koloidinėje formoje, kuri yra įtraukta į organinius junginius. Tokie kompleksai turi būti sunaikinti arba nusodinti. Sunkumas slypi tame, kad jie turi didelį atsparumą. Tai ypač pasakytina apie junginius, įskaitant fulvo ir humino rūgštis. 

Dažnai kokybiškam geležies pašalinimui reikalinga ne tik vandens oksidacija, bet ir tolesnė sorbcija naudojant aktyvuotą anglį. Paprasčiausias yra geležies pašalinimas. Norint pašalinti tokias priemaišas, pakanka išleisti vandenį per filtrą, kurio poros iki 5 mikronų, arba nusėsti.

Šaltinis: pribus.lt


Vandens valymas nuo geležies Vandens valymas nuo geležies Reviewed by Internet Guru on October 01, 2022 Rating: 5

No comments:

Powered by Blogger.